6 Technika a Informatika

Technika

  • Vypracovať projekt na tému RECYKLOVANIE

Technika do 12. 4. 2020

Zhotov z kartónu jednoduché lietadielko. Na papier napíš aké si použil pracovné pomôcky a nástroje a aký si zvolil pracovný postup!!!


Termín: 15. 4. - 26. 4

TEC - vypracovať str. 23, 24


6. roč. 

!!! Poprosím všetkých o spätnú väzbu za tieto aj predchádzajúce dva týždne. Projekty z TEV a TEC poslať na emailovú adresu

marektekel@gmail.com!!! Ďakujem. 


Termín: 27. 4. - 8. 5.

vypracovať PZ str. 38,39,40,41

str. 42 vypracovať samostatne a poslať na email: marektekel@gmail.com


Termín: do 31. 5. 

Jednoduché stroje, mechanizmy, druhy prevodov - prejdi sa po domácnosti, po dvore (v humne,šope,garáži). Hľadaj jednoduché stroje a pošli fotografie, kde sa nachádzajú a načo ich používame. Nezabudni! Jednoduché stroje sú páka kladka, naklonená rovina!!!

 

Domáce práce a údržba domácnosti – alebo – Kde nieto poriadku, ide všetko do úpadku.  Na papier al. dozadu do PZ napíš činnosti, na ktorých sa pri starostlivosti o domácnosť zúčastňuješ aj ty. /napr. vysávanie, kosenie.../ poslať môžeš odfotený zoznam, aj tvoju fotku pri práci J. Verím, že zoznam činností bude bohatý a hlavne pravdivý. 

 

 všetko poprosím zaslať na email: marektekel@gmail.com


Termín: do 20. 6. 

PREZENTÁCIA

- vypracovať a poslať jednoduchú prezentáciu z techniky o všetkom čo ste sa doteraz 

naučili. Ľubovoľná téma na to čo sa Vám páčilo, čo ste si zapamätali, čo ste sa

naučili. poslať na marektekel@gmail.com


Informatika

Úloha na 2 týždne

Vyriešiť všetky úrovne hry Minecraft (klikni na tlačidlo) - zapísať si úlohy na papier, ktoré boli najťažšie na vyriešenie


Termín: 30. 3. - 12. 4.

Aj tieto nasledujúce 2 týždne ťa čaká programovanie. Vyrieš všetky úrovne ďalšej hry Minecraft. Nezabudni si zapísať úlohy, s ktorými si mal/a problém alebo si ich nevedel/a vyriešiť na papier.


Termín: 20. 4. - 3. 5.

Aj tieto nasledujúce 2 týždne ťa čaká opäť programovanie. Tentokrát je to programovanie, ktoré sme nestihli vyriešiť ešte v škole. Teraz máš jedinečnú príležitosť vyriešiť aj tie úlohy, ktoré si v škole nestihol alebo si ich nevedel. Nezabudni si zapísať úlohy, s ktorými si mal/a problém alebo si ich nevedel/a vyriešiť na papier.


Termín: 4. 5. - 17. 5.

Ahojte, pridávam vám odkaz na programovanie, kde pomocou grafických blokov môžete naprogramovať/vytvoriť hru - Basketbal. Postupnými krokmi sa naučíte, ako poskladať z blokov vlastnú hru. (Poznámka: pre ovládanie ruky basketbalistu používajte šípky na klávesnici)

Mám pre vás ešte pripravenú menšiu anketu:

Online programovanie:

Show results

Termín: 18. 5. - 31. 5.

Ahojte, určite niektorí z vás poznajú hru Flappy Bird. V ďalšom online programovaní si takúto hru budete vedieť vytvoriť. Opäť postupnými krokmi sa naučíte, ako si vytvoriť vlastnú hru. Pridávam aj dva obrázky. Na prvom obrázku je pôvodná hra. Na druhom obrázku je hra, ktorú som si upravil podľa seba. Všimnite si, že namiesto Flappy Bird-a je tam raketa a tiež je zmenené pozadie hry. Vlastnú hru si môžete potom zahrať. V hre môžete meniť pozadie, pridávať rôzne zvuky, bodové hodnotenie, prekážky, rýchlosť lietania, ... (Poznámka: pre lietanie klikáte myšou)

Pridávam tiež odkaz na hru, ktorú som vytvoril. Kto chce, môže si ju vyskúšať zahrať. 

Ak si vytvoril/a hru, s ktorou sa chceš pochváliť, na konci hry (GAME OVER) sa zobrazí okno s odkazom, ktorý len skopíruješ a pošleš mi ho. Odkaz mi pošli na email infstrba@gmail.com alebo na Bezkriedy. Neskôr túto hru pridám na stránku a bude si ju môcť zahrať celá tvoja trieda.


Flappy Bird - 6. ročník

Hry, ktoré sa vám podarilo vytvoriť. 


Termín: 1. 6. - 7. 6.

Ahojte, ďakujem všetkým, ktorí ste poslali odkazy na hry. Všetky hry boli v niečom jedinečné, preto tento týždeň si dáme mini súťaž o najlepšiu hru.

Pravidlá súťaže sú nasledujúce:

  1. Vyber si jednu z hier uvedených vyššie, ktorá sa Ti najviac páčila. Nemôžeš si vybrať svoju hru.
  2. Napíš email, ktorá hra sa Ti páčila.  
  3. V prípade nerozhodného výsledku hlasov, vyberiem najlepšiu hru ja. 

Váš spolužiak Oliver sa ponúkol, že mi so súťažou pomôže a výsledky spracuje do tabuľky. Preto svoje emaily posielajte do 7. 6. na email: deutschlandboyy@gmail.com

Vyhodnotenie súťaže s výsledkami bude uverejnené na stránke v pondelok 8. 6. 2020

Vedeli ste, že aj na Slovensku existujú firmy, ktoré tvoria počítačové hry a hry na mobilné zariadenia?

Pridávam odkaz na krátky článok: Slovenský videoherný priemysel


Termín: 8. 6. - 21. 6.

Ahojte,

keďže sa blíži koniec školského roka, ktorý bol pre mňa prvý školský rok v pozícii učiteľa, chcem Vás poprosiť o vyplnenie nasledujúceho dotazníka. Dotazník sa zameriava na mňa ako učiteľa a na predmet informatika, ktorý vyučujem. Dôležitá je pre mňa Vaša spätná väzba, aby som mohol zlepšovať vyučovanie informatiky v nasledujúcich školských rokoch. Vopred ďakujem všetkým, ktorí sa zapoja do vyplnenia dotazníka.   


Ahojte, tak predsa sme sa dočkali, aj keď o deň neskôr. Máme tu výsledky súťaže o najlepšiu Flappy Bird hru. Keďže hlasov bolo v sobotu pomerne málo (len 2), musela zasadnúť jednočlenná komisia (len ja :-D), aby vybrala najlepšiu hru. Komisia hodnotila hry z pohľadu hrateľnosti (či je hra funkčná a hrateľná), dizajn hry, použité zvuky a celkový dojem z hry. Pretože je to súťaž, nemohol vyhrať každý. Samotné rozhodovanie bolo náročné, ale pevne verím, že jednočlenná komisia rozhodla správne.  

Výhercom súťaže gratulujem! Dúfam, že Vám táto súťaž aspoň na malú chvíľu spestrila čas, ktorý strávite doma. Na záver chcem pochváliť všetkých, ktorí počas tohto obdobia riešili úlohy a poslali odkazy na hry.


Create a Free Website With Webador