7 Technika & Informatika

Technika

  • str. 25 Praktická úloha

TEC do 12. 4 2020

str. 18 - praktická úloha č. 3

- materiál si zvoľte drevo, plast, hrubý kartón


Termín: 15. 4. - 26. 4

TEC - vypracovať str. 22, 23, 24


7. roč. 

!!! Poprosím všetkých o spätnú väzbu za tieto aj predchádzajúce dva týždne. Projekty z TEV a TEC poslať na emailovú adresu

marektekel@gmail.com!!! Ďakujem. 


Termín: 27. 4. - 8. 5.

vypracovať str. 26, 27 v PZ, + praktická úloha č. 1 ( hotové poslať ju na adresu marektekel@gmail.com)


Termín: do 31. 5. 

Jednoduché stroje, mechanizmy, druhy prevodov - prejdi sa po domácnosti, po dvore (v humne,šope,garáži). Hľadaj jednoduché stroje a pošli fotografie, kde sa nachádzajú a načo ich používame. Nezabudni! Jednoduché stroje sú páka kladka, naklonená rovina!!!

 

Domáce práce a údržba domácnosti – alebo – Kde nieto poriadku, ide všetko do úpadku.  Na papier al. dozadu do PZ napíš činnosti, na ktorých sa pri starostlivosti o domácnosť zúčastňuješ aj ty. /napr. vysávanie, kosenie.../ poslať môžeš odfotený zoznam, aj tvoju fotku pri práci J. Verím, že zoznam činností bude bohatý a hlavne pravdivý. 

 

všetko poprosím zaslať na email: marektekel@gmail.com 


Termín: do 20 .6.

SVET PRÁCE

- vypracovať str. 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34

- napísať a poslať na marektekel@gmail.com PROJEKT 3


Informatika

Téma: Algoritmické riešenie problémov - Analýza problému

Úloha na 2 týždne

  • Vypracovať úlohy zamerané na programovanie pomocou grafických blokov - Hra Bludisko
  • Zapísať na papier vyriešené úrovne hry a priniesť na najbližšiu hodinu informatiky

Téma: Algoritmické riešenie problémov - Zápis riešenia

Termín: 30. 3. - 12. 4.

Pozor zmena: úlohy môžete posielať do 19. 4. 23:59

Úloha na 2 týždne (viac v prílohe)


Téma: Algoritmické riešenie problémov - Pomocou postupnosti príkazov

Termín: 20. 4. - 3. 5.

Úloha na 2 týždne

Opäť sa vraciame k programovaniu pomocou grafických blokov. Tentokrát som pre vás našiel novú hru s príbehom. Určite príbeh nepreskakujte a pozrite si ho. 

V rámci úlohy vyriešte všetky úrovne z červenej planéty Sandy. V hre si viete pozrieť dokončené úrovne. Po vyriešení všetkých úloh z planéty Sandy mi pošlite screenshot alebo fotografiu s vyriešenými úrovňami na email: infstrba@gmail.com do 3. 5. 23:59

Odporúčam vám vytvoriť si účet v hre, pretože sa vám budú ukladať úrovne a viete sa k ním neskôr vrátiť a dokončiť príbeh.

Upozornenie: pridávam kód na prihlásenie do vytvorenej triedy: NHJK


Termín: 4. 5. - 17. 5.

Ahojte, ďakujem všetkým, ktorí majú možnosť a posielajú úlohy.

Na nasledujúce dva týždne žiaci, ktorí neposlali ešte úlohy alebo nejaká chýba, tak majú za úlohu ich poslať. Chválim žiakov, ktorí poctivo posielajú úlohy.

Žiaci, ktorí poslali všetky úlohy, majú od informatiky tieto dva týždne viac-menej pokoj, môžu riešiť bonusové levely hry (planétu Sandy) a tiež ich môžu poslať ako bonus.

Všetkým, ktorí nemajú herný účet, opäť odporúčam vytvoriť si účet v hre Galaxy, kód pre vašu triedu je: NHJK

V prípade problémov s prihlásením alebo s úlohami mi píšte, pomôžem. A poprosím hráča s menom Jozko Mrkva, aby mi na email napísal svoje skutočné meno. :-D


Téma: Algoritmické riešenie problémov - Pomocou postupnosti príkazov

Termín: 18. 5. - 31. 5.

Ahojte, v rámci ďalších úloh vyriešte úrovne z 2. planéty - Roj meteoritov. Úlohy z tejto planéty sú trochu obtiažnejšie, pretože pribudli semafory a časovanie. Posielam popis hry a obrázok, ako to celé vyzerá:

Viac úrovňové bludisko, časovanie

  • Cestu do cieľa sme spestrili rozdelením dráhy na niekoľko samostatných častí. Tie sú poprepájame pomocou portálov.
  • Časti dráhy nemusia byť poprepájané v rovnakom smere. Postava môže vystúpiť z portálu na novú časť dráhy otočená iným smerom, ako vstúpila portálu.
  • Časovanie programu - vykonávanie príkazov trvá určitý čas.
  • Pre splnenie cieľa je potrebné prejsť level za určitý počet ťahov.
  • Každé prejdené políčko znázorňuje jeden ťah.
  • Pridávame mechaniku z reálneho života semafory. Semafor je v 1 z dvoch stavoch (zelená a červená). Tie sa striedajú a každý z nich trvá určitý počet ťahov. Príkazom počkaj, môžeme počkať určitý počet ťahov. Zelený stav semaforu značí voľný priechod.

 

Všetkým, ktorí ešte nemajú vytvorený herný účet, opäť odporúčam, vytvoriť si účet v hre Galaxy. Kód pre vašu triedu je: NHJK

Ak účet ešte nemáte, môže sa stať, že budete musieť začať úplne od začiatku, od červenej planéty Sandy. 

Screenshoty vyriešených úrovní môžete posielať na email: infstrba@gmail.com

Ak by ste mali vytvorený herný účet, ktorý je priradený do triedy, nemusíte mi nič posielať, pretože vidím, ktoré úrovne máte už vyriešené.


Termín: 1. 6. - 7. 6.

Ahojte, pevne dúfam, že sa Vám online programovanie páčilo. Zatiaľ sú dostupné na hranie len dve planéty, ale vývojári hry majú na pláne pridať ďalšie planéty s rôznymi typmi hlavolamov. Aj keď to celé vyzerá len ako hra, práve pomocou hry sa učíte a získavate základné znalosti programovania. 

Zároveň ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do online programovania a riešili úlohy. Chválim tých, ktorí poctivo posielali screenshoty, fotky a riešili úlohy. 

Nasledujúci týždeň môžete ešte posielať úlohy, ak ste nejaké neposlali.  Ak niekoho hra zaujala, odporúčam riešiť bonusové úrovne.

Na záver pridávam výsledok z našej ankety.


Podľa výsledkov ankety je Jozko Mrkva oranžový mimozemšťan.


Termín: 8. 6. - 21. 6.

Ahojte,

keďže sa blíži koniec školského roka, ktorý bol pre mňa prvý školský rok v pozícii učiteľa, chcem Vás poprosiť o vyplnenie nasledujúceho dotazníka. Dotazník sa zameriava na mňa ako učiteľa a na predmet informatika, ktorý vyučujem. Dôležitá je pre mňa Vaša spätná väzba, aby som mohol zlepšovať vyučovanie informatiky v nasledujúcich školských rokoch. Vopred ďakujem všetkým, ktorí sa zapoja do vyplnenia dotazníka.   


Create a Free Website With Webador